nieuws
Heel hoog op bezoek
09-04-2017
Een delegatie bestuur bezoekt de vrijwilligers en…
leerlingen Baanderherencollege vallen in de prijzen
Op zaterdagmorgen bracht een delegatie van het parochiebestuur een bezoek aan de vrijwilligers die mede het carillon restaureren. Daarvoor moesten ze hoog in de toren en dat viel niet altijd mee. Daar werden ze door de aanwezigen geïnformeerd over de voortgang en de stand van zaken. Ook dit keer waren de appelflappen weer van de partij.
Het was een hele klim naar boven: ‘Dat valt niet mee’, zegt Jos Polman, ‘maar je blijft er wel jong door’, antwoordt Jo Custers hem. Even later arriveert ook pastoor Jacques Grubben: ‘Poeh… dat moet je niet te vaak doen en zeker niet als je verkouden bent’. De drie heren lieten zich uitgebreid door de aanwezige vrijwilligers informeren, dit keer waren er niet zoveel.
Fons van Heesch: ‘De werkzaamheden schieten goed op. De cabine voor de bespeling is keurig geverfd en de speeltafel is grotendeels teruggezet. Verder zijn er enkele loopvlakken aangelegd en wordt er ook een nieuwe trap gemaakt naar de gewelven van de basiliek zelf. Dit is veiliger in verband met de rondleidingen. Straks wordt deze werkverdieping weer helemaal ingericht met oude foto’s, ornamenten en oude dingen van en herinneringen aan de basiliek. Allemaal voor de rondleidingen.’
Fons blijft enthousiast vertellen, maar intussen zitten we aan de appelflappen en die lieten zich goed smaken. De eveneens omhoog gehesen worstenbroodjes gingen er ook goed in. Zo zie je maar, als je hier vrijwilligerswerk komt doen, kom je niks tekort.
De leerlingen van het Baanderherencollege helpen ook volop mee. Ze timmeren, schuren, polijsten en schilderen. Dit leerlingenproject is aangemeld voor een wedstrijd van OMO, het overkoepelende schoolbestuur van het BHC. Daar vier de school, de groep leerlingen dus, in de prijzen. Ze wonnen een prachtige tweede prijs. Van harte gefeliciteerd en doe met de school of jullie klas/groep met die € 500,-- iets moois.
Klik op deze link voor een fotoreportage van het bezoek aan de vrijwilligers in de toren en de foto’s van de leerlingen die de prijs hebben gewonnen.
Meer informatie:

De leerlingen van het Baanderherencollege die de tweede prijs wonnen