nieuws
Grandioos jubileum Tommy en SKB
01-07-2025
Vele lovende woorden voor magnifiek concert en jubilarissen
De Stichting Kerkconcerten Boxtel pakte zondag 29 juni groots uit in de Sint-Petrusbasiliek ter ere van hun 60-jarig jubileum. En niet alleen de SKB vierde een jubileum. Ook Tommy van Doorn, titulair-organist van de basiliek, vierde een jubileum: 12,5 jaar organist bij de heilig Hartparochie. Mijlpalen die natuurlijk niet ongezien voorbij konden én mochten gaan!
Zondag 29 juni vond hét jubileumconcert plaats van Stichting Kerkconcerten Boxtel (SKB) binnen een reeks van orgelconcerten in dit 60-jarige jubeljaar. Het betrof een duo-orgelconcert in samenwerking met het Projectkoor van het Helmonds Vocaal Ensemble.
De twee orgels van de Sint-Petrusbasiliek, het fameuze Smitsorgel en het Verschueren koororgel, werden in uniek samenspel bespeeld door jubilaris titulair-organist Tommy van Doorn en organist Thed van den Aker. (Met als registrant Alex Bron.) Tevens begeleidden zij delen van het optreden van het Helmonds Vocaal Ensemble onder leiding van dirigent Kees Doevendans. De drie heren zijn muzikanten van de hoogste klasse. Waar overigens ook de koorleden en registrant onder gerekend mogen worden. Met zo'n 20 koorleden zongen zij op sommige momenten zelfs 8 stemmig! Loepzuiver, wat niet velen hen op deze manier nadoen!
Het was een magnifiek jubileumconcert! Waar meer dan 150 bezoekers op afkwamen. Onder deze bezoekers waren onder andere pastoor-deken Geertjan van Rossem, burgemeester van Boxtel Ronald van Meygaarden en een delegatie van het parochiebestuur.
Na het welkomstwoord door de trots glunderde SKB-voorzitter Hans van der Haagen en zijn bijzondere dank aan het fijne SKB-team bestaande uit bestuursleden, muzikaal adviseur, 2 gastvrouwen en een gastheer, werd ook een warm dankjewel uitgesproken aan de pastoor, het parochiebestuur (in het bijzonder bestuurslid Jo Custers) en de koster voor de fijne samenwerking.
Na Hans’ welkom spraken pastoor Van Rossem en burgemeester Van Meygaarden een warm dankwoord uit. De SKB heeft met haar orgelconcerten niet alleen een betrokken muzikale rol en parochieband, zij heeft ook een verbindende en culturele rol voor Boxtel en omstreken. Waarvan gegund werd dat deze nog lang blijft voortbestaan, op naar een volgend jubileum.
Tijdens de felicitaties en lovende woorden voor de SKB werd ook Tommy van Doorn naar voren geroepen en flink in het zonnetje gezet. 12,5 jaar organist van de Sint-Petrusbasiliek (tevens beiaardier en bespeler van het harmonium) en dat met zo’n hoge ongekende klasse, bekend in binnen- en buitenland en toch zo bescheiden gebleven als Tommy is, verdiende alle respect en aandacht.
Na de vele lovende woorden was het tijd voor de start van het concert. Tommy en Thed bespeelden beide orgels als duo-samenspel. Hierbij wisselden ze af en toe van orgelplek. Wat naast hun hoogstaande orgelspel (en daarnaast harmoniumspel van Tommy) extra respect verdiende. Want in de tropische temperaturen van die zondag de torentrap meermaals snel op en af moeten gaan… Begin daar maar eens aan! (Het is niet voor niets dat het SKB-team gezorgd had voor flesjes water voor de bezoekers tijdens het concert.) Ook Kees en de koorleden lieten niets blijken van de hitte. Zij trakteerden de bezoekers eveneens op loepzuivere pareltjes.
De bezoekers gingen dan ook uit hun dak van enthousiasme toen de laatste akkoorden klonken. Zij trakteerden de musici op een welverdiend langdurig oorverdovend applaus.
Bij 2 van zulke mijlpalen van jubilea hoort natuurlijk een drankje en een hapje. Hiervoor was ruimschoots en breed uitgepakt. Waar gretig gebruik van werd gemaakt. Nel van Doorn, een van de gastvrouwen, had eigenhandig alle een-haps-gerechtjes gemaakt. Deze lieten zich goed smaken.
Onder genot van heerlijk verkoelende drankjes en een diversiteit aan verrukkelijke hapjes werd nog lang nagepraat tussen de musici, SKB-leden en de vele bezoekers. De sfeer was grandioos, gezellig, feestelijk. Geheel passend bij het unieke jubileumconcert, enig in zijn soort met 2 orgels, harmonium en vocaal ensemble. In een verkoelende prachtige Sint-Petrusbasiliek op een tropisch warme dag.
Het volgende concert van de SKB is op zaterdag 12 juli. Om 13.00 uur een beiaardconcert en om 14.00 uur in de Sint-Petrusbasiliek. Welkom!

Organisten Tommy en Thed, dirigent Kees, Helmonds Vocaal Ensemble, registrant Alex