nieuws
   	  
    
    
    	
Bespreking lezingen en Evangelie
      
    
    
    
    14-02-2021
    Bespreking van de Bijbellezingen en het Evangelie van zondag 14 februari 2021
De bespreking van de lezingen en het Evangelie wordt digitaal voortgezet. Dus via de computer, laptop, tablet of telefoon kunt u deze volgen. Klik hieronder op een van de links...
Pastoor Geertjan van Rossem bereidt de presentatie voor en neemt deze digitaal op en zet deze vervolgens op YouTube. De link hier naartoe wordt hier vermeld en verder op alle deelwebsites van de vier kerkdorpen. Klik op die link en volg zijn opgenomen presentatie. 
In deze digitale ontmoeting geeft Geertjan een toelichting op de Eerste en Tweede lezing en het Evangelie van aanstaande zondag 14 februari.
Het Bijbelinloopuurtje in de Sint-Petrusbasiliek gaat tot en met 2 maart 2021 NIET door.
● Deze zondag vieren we de Zesde de Zondag door het jaar. Het motto luidt: Gereinigd worden. 
Je kunt vuile handen hebben. Je geest kan bezoedeld raken. Je kunt ook rein zijn in hart en handen. Em dan zit er nog een rijke schakering van situaties tussen deze twee uitersten. Er ligt een grote uitdaging om zuiver door het leven te gaan. Maar hoe? En hoe word ik geholpen? De oproep om zuiver door het leven te gaan, leeft in alle culturen en alle godsdiensten en wereldbeschouwingen. De wegen hierin zijn onderscheiden. De lezingen uit de Schrift geven ons vandaag richting. Buitenkant en binnenkant van ieder van ons worden aangesproken. En dan die kracht die ons wordt aangezegd en werkt … we mogen gereinigd worden.
● Aswoensdag – Op de weg van omkeer
Op deze dag vieren we dat “as” ons wordt opgelegd. Het is het begin van een tocht van veertig dagen naar Pasen. De liturgie van onze kerk neemt ons mee met een ijzersterkte boodschap van omkeer, door vasten, gebed en delen met de minsten. Een omkeer die eigenlijk een toekeer is. Een afwenden van alles wat ons gevangen houdt naar een toevertrouwen aan de bevrijdende werking van Gods liefde en nabijheid. We vieren dit geheim en dat is meer dan een intellectuele exercitie. In het vieren van de omkeer worden we met hart en ziel meegenomen. Het raak ons innerlijk zodat we uiterlijk gesterkt worden tot een bevrijdende levenswandel. En het teken vandaag is de as. As die niet alleen – als het ware – doods is. As kan ook de basis worden van waaruit iets nieuws groeit. “Uit de as herrezen” wordt soms gezegd. Dat proces mogen we aan het begin van de veertigdagentijd ingaan.
● Ga naar de presentatie van de beide lezingen van deze week en klik op deze link of op de link hieronder en geniet van de presentatie. 
● Ga naar alle toelichtingen op de lezingen en de evangelies in de afgelopen maanden van pastoor Geertjan van Rossem. Klik op deze link.    
    
        
        Meer informatie:
        	    
        
        
    
    
	
    
            
        NIEUWS
        	
                Sint-Petrusbasiliek Boxtel
                
				 
                
            
                Sint-Willibrorduskerk Esch
                
				 
                
                
                Sint-Theresiakerk Lennisheuvel
                
				 
            
            	
                Sint Jans Onthoofdingkerk Liempde