Eenheid in verscheidenheid

Klik hieronder op een kerkdorp

Klik hierboven op een kerkdorp

A | A | A

nieuws

In en om de torens: september

04-09-2026

Op donderdag 3 september jl. vond de zevende vergadering, de ‘septembervergadering’, van het bestuur van de Heilig Hartparochie van dit jaar plaats. Naast een aantal huishoudelijke aangelegenheden werden de volgende zaken besproken en/of besloten.

● Enkele pastorale zaken
  • Start van het werkjaar 2025-2026. Deze was op zondag 30 augustus jl. De aftrap vond in de pastorietuin plaats met een openluchtviering. Deze was goed geslaagd, heel sfeervol en iedereen kreeg én heeft er weer zin in.
  • De verdiepingsavonden op maandag starten weer op 14 september. Het thema voor de komende vier avonden is ‘de Menselijke samenleving en AI’. De eerste bijeenkomst is op maandag 14 september. De volgende zijn op 21 en 28 september en op 5 oktober. Ze vinden in het Pastoraal Centrum plaats en beginnen om 19.30 uur. Artificiële Intelligentie (AI) ontwikkelt zich razendsnel. Wat betekent dit voor ons mens-zijn? Hoe gaan we hier als samenleving mee om? Wat zegt de christelijk-katholieke visie (en onlangs paus Leo XIV) hierover? Daarover gaan de komende inspiratie-avonden op maandag o.l.v. pastoor Geertjan van Rossem. Op de slotavond zal zr. M. Catharina Al een lezing geven.
  • In oktober start er weer een nieuwe Alphacursus. Nadere informatie hierover volgt…
  • In heel 2027 zijn er weer tieneravonden. Deze starten in het voorjaar en eindigen in het diepe najaar. Hieraan nemen tieners uit meerdere parochies deel. De laatste keren waren er rond de 75 deelnemers. Over en hoe en wat wordt nu nagedacht. Nadere informatie volgt…
● Vertrouwenspersoon
In de Parochiegids en op de website is de naam van onze vertrouwenspersoon vermeld. Als vertrouwenspersoon van de Heilig Hartparochie is (voorheen) geestelijk verzorger Mathieu Hendriks aangesteld. Hij is bereikbaar via telefoonnummer 06 – 25 17 60 51. De vertrouwenspersoon is verplicht tot geheimhouding van gegevens die hem uit hoofde van zijn functie zijn toevertrouwd.

 Vrijwilligersdag in Boxtel
Deze contact- en bedankdag voor de vrijwilligers is/was op zondag 6 september. Deze  middag is een groot dankjewel aan alle vrijwilligers. Geniet ervan en dank aan de organisatoren. 

● Bedevaartreis naar Handel
De Werkgroep Bedevaarten organiseert dit jaar een bedevaartreis naar Handel. Dit is op donderdag 15 oktober a.s. Daar bezoeken we de kerk van de Onze Lieve Vrouw van Handel. Pastoor Geertjan van Rossem gaat in de viering voor. Na afloop is er een lunch. Daarna bezoeken we de kruisweg in het processiepark bij de kerk. U kunt zich alvast opgeven bij Ria van Beljouw (06 – 25 14 37 27). Nadere informatie volgt.

 Ook vier beeldschermen in Liempde bijna operationeel
Ook in Liempde komen vier beeldschermen. Deze worden betaald uit een nalatenschap. Op de schermen kunnen fotopresentaties worden gehouden tijdens uitvaarten en andere vieringen. In Liempde kan en kon er ook worden gestreamd en de vieringen kunnen ook worden opgenomen. De schermen in Liempde worden momenteel opgehangen en daarna aangesloten. 

 Informatieavond bestuur op donderdag 24 september
Einde september komt er weer een informatieavond van het bestuur voor alle parochianen. Deze vindt plaats in café-zaal ‘Rembrand’, is op donderdag 24 september en begint om 19.30 uur. Tijdens de bijeenkomst wordt er nadrukkelijk stilgestaan bij de financiën van de parochie, de aanpak voor het ontwikkelen van een toekomstvisie en is er gelegenheid voor ontmoeting.
Na het officiële gedeelte treedt het duo ‘Two of us’ voor ons op. Het belooft een gezellige avond te worden. U kunt gewoon komen, aanmelden hoeft niet.

IN MEMORIAM
Pastor Harry van den Tillaart

Geboren 29 mei 1944 in Erp,
overleden 18 augustus 2026 in Boxtel

Op 18 augustus jl. kregen we het droevige bericht te horen dat ons aller Harry, gesterkt door de ziekenzegening en omringd door de familie, vredig is ingeslapen. En hoewel zijn gezondheid al langere tijd achteruit ging en hij vooral de laatste week nauwelijks meer at en dronk, voelt zijn overlijden toch als een groot verlies.

Wij verliezen in hem een zeer beminnelijke, menslievende en altijd opgewekte pastor, kennis en goede vriend, die vanaf 2006 heel veel voor de Lennisheuvelse kerk en haar parochianen heeft betekend.
 
Hij was een herder voor onze geloofsgemeenschap, niet in de zin van een bestuurder, die alles van bovenaf bepaalde, maar een mens tússen de mensen. Hij zei ook altijd: ‘Een herder kan met een gerust hart achter de schaapjes lopen, want die wéten zelf de weg wel!’ 

Vlak na zijn gouden priesterfeest in 2021 werd hij getroffen door een herseninfarct, waardoor hij zijn pastorale taak moest opgeven, maar zijn hart bleef nauw verbonden met de Lennisheuvelse geloofsgemeenschap.
 
Het was dan ook heel fijn dat hij onlangs het eeuwfeest van zijn geliefde kerk en geloofsgemeenschap nog heeft kunnen meemaken en hij genoot van alle aandacht.

Moge hij ruste in vrede.
Geloofsgemeenschap Sint-Theresia

 Verwarmingen in kerken een zorgenkind
In de vergadering is gesproken over de verwarmingen in alle kerken. In bijna elke kerk is wel iets. In overleg met onze vaste onderhoudsman gaan we bekijken welke oplossingen we kunnen bedenken voor het beter laten functioneren van de verwarmingsinstallaties van de kerken. We vertrouwen erop in oktober meer te weten en op basis van goede informatie beslissingen te kunnen nemen.

● Pastorieruin erg verwilderd
Het Pastoraal centrum heeft een prachtige pastorietuin. Deze is helaas behoorlijk verwilderd en de weinige vrijwilligers kunnen de groei van het onkruid en de struiken niet bijhouden. Daarom heeft het bestuur een plan goedgekeurd om de tuin drastisch terug te snoeien, zodat deze er weer netjes bij komt te liggen. De vrijwil-ligers worden dan ook weer gemotiveerd om de schoffel en hark op te pakken.

De volgende bestuursvergadering
is op donderdag 1 oktober 2026 om 13.00 uur