27-09-2025
Een redelijk volle zaal, enkele HHP-medailles, een mooie presentatie, veel gepraat en heerlijke ‘patat’
De vrijwilligersdag op zaterdag 27 september, een mooie dag in het najaar, mocht er dit jaar ook weer zijn. Dit keer weer op een middag met een redelijk goed gevulde zaal. Twee vrijwilligers werden door pastoor Geertjan in dat zonnetje gezet omdat ze 25 jaar als vrijwilliger, als schoffelaar van het kerkhof, voor de parochie actief zijn geweest. Dit zijn Hein van de Sande en Cees Verhagen en ze gaan door… Een derde vrijwilliger, Jan van Haaren, is niet meer onder ons, hij is onlangs overleden. De pastoor stond kort stil bij zijn overlijden en een kaarsje werd ontstoken. Daarna volgde de pater John Varikuti met zijn levensverhaal, daarna een korte maar heuse (dorps)quiz en een heerlijke ‘frietkar’.
De vrijwilligersdag is door de Contactgroep Liempde voorbereid met vele handen aan de ploeg. De leden hadden er flink werk van gemaakt en de dag was dan ook prima geslaagd. Deze begon in de grote zaal van Dienstencentrum Kloosterhof. Daar werden alle vrijwilligers en hun partners die zich hadden aangemeld met een kopje koffie of thee en een lekker stuk vlaai ontvangen. Die gingen er wel in.
Daarna was er een welkomstwoord door Johan Onland, de voorzitter van de Contactgroep Liempde. Nadat hij iedereen welkom had geheten lichtte hij kort het programma toe. ‘Maar eerst wil ik het woord geven aan pastoor Geertjan van Rossem’.
In zijn openingswoord roemde hij de vrijwilligers, hun inzet en betitelde hen als de spil van de kerk van Liempde, zeker nu deze groep allengs iets kleiner wordt. Hij sprak zijn grote waardering uit. ‘Zoals al vaker gezegd: zonder vrijwilligers geen kerk’. Hij dankte iedereen voor de inzet, groot of klein in het afgelopen werkjaar.
Twee kerkhofmedewerkers worden onderscheiden
Daarna stapte Geertjan van Rossem over om drie mensen van de kerkhofploeg, de schoffelploeg, te herinneren en te eren. Hij begon met Jan van Haaren die onlangs is overleden. ‘Hij was een van de eerste leden van de ploeg en ik vraag Johan om een kaarsje bij zijn foto en bloemen aan te steken.’ Het was doodstil in de zaal.
Daarna richtte hij het woord tot Hein van de Sande en Cees Verhagen. Beiden zijn vanaf het begin lid van de kerkhofploeg en zijn 25 jaar vrijwilliger. ‘Een mooie prestatie die het vermelden waard is en ik wil graag Hein naar voren roepen om hem de bronzen Heilig Hartspeld uit te reiken.’ Dat gebeurde en Hein straalde van de linker tot de rechter mondhoek. Hij ontving van de pastoor de speld, een prachtige oorkonde en bloemen voor zijn echtgenote. Foto’s werden gemaakt en Hein kreeg van de aanwezigen een stevig applaus.
‘Cees Verhagen kon vandaag helaas niet aanwezig zijn’, aldus de pastoor, ‘we zullen een keer bij hem op bezoek gaan en hem de speld met oorkonde thuis overhandigen.
Het leven en werken van pater John in India
Daarna verzorgde pater John Varikuti een presentatie over het land waar hij vandaan komt: India. Met goed gevulde sheets vertelde hij over de ligging, de bevolking, de godsdiensten, de vele geloofsovertuigingen, de leiders, de kloosters voor mannen en vrouwen, zijn klooster en het daarbij behorende zendelingswerk. Hij bracht zijn verhaal enthousiast met veel foto’s en filmpjes. Meermalen gingen stemmen rond dat de uitzending naar Europa toch wel een behoorlijke cultuurschok moet zijn geweest. Hoe dan ook, de vrijwilligers kregen een flinke kijk in ‘de keuken’ van zijn leven en werken in India. Na een ‘kletspauze’ toonde hij nog een langere film van zijn eerste H. Mis: prachtig!
Een heuse dorpsquiz
Hierna was en een heuse dorpsquiz die dit jaar verder ging dan alleen over Liempde. Cees Braken, inmiddels de ‘quizmaster’ van de parochie had weer een boeiende quiz in elkaar gezet. Daaraan was aandacht besteed en het kostte de deelnemers veel moeite om de juiste antwoorden te vinden. ‘En er mogen geen telefoons worden gebruikt’, was een dringende oproep van Cees.
Alle vrijwilligers doken er vol in en het was een goede competitieve strijd (soms met telefoons: foei). De tafel die gewonnen had ontving een mooie prijs: een bloemenstruik voor in de tuin. Cees kreeg een stevig dankwoord en een attentie. Het was een fijne aanvulling op de middag. Cees, nogmaals bedankt.
Een goeie borrel, buurten en op naar de frietkar
Daarna barstte het ‘feestgedruis’ los, waarin de ontmoeting centraal stond. Er werd flink verder gebuurt, rondgelopen en gedronken. Het was ook een lange zit. De meesten waren weer dorstig geworden en lustten wel een pintje of een glaasje fris. Het was gewoon ouderwets gezellig en niemand wilde naar huis.
En toen kwam de frietkar en vormde zich een lange rij voor de friteskraam. Men kon eten zoveel als men wilde, er was een breed assortiment. Dat gebeurde ook en later op de middag had iedereen zijn maag goed gevuld en de een na de ander ging tevreden naar huis.
Maar niet voordat Jo Custers namens het bestuur de organiserende werkgroep, Johan Onland, Ben Smeltink en Annie van Zuijlen had bedankt. Hij bedankte ook alle andere mensen en zeker de pater John en Cees Braken en de vrijwillige bedieners van de bar. Johan Onland borduurde daar op voort en dankte iedereen voor de komst. ‘Het volgende jaar zien we elkaar weer’, aldus Johan. Klik op deze link of op de link hieronder en bekijk de foto-impressie van deze gezellige middag.
Meer informatie:
.JPG)
Hein van de Sande ontving uit handen van pastoor Geertjan van Rossem een bronzen Heilig Hartspeld voor zijn 25-jarig jubileum. Cees Verhagen krijgt deze nog thuis bezorgd.